Forum içeriğimiz ziyaretçi kardeşlerimize açılmıştır. Forum sayfamızı daha aktif kullanmak için üye olmanız gerekir.

Gönderen Konu: Siyah Moli ve..  (Okunma sayısı 356 defa)

Kalender

  • Ziyaretçi
Siyah Moli ve..
« : 28 Ekim 2017, 12:35:48 »


Siyah Moli: Akvaryumların orta ve üst kısımlarını dolduran, hareketli davranış biçimleriyle dikkat çeken tropik balıklardır. Bitkilerde ve kayalarda oluşan yosunları bile iştahla tüketirler, bu nedenle yem konusunda seçici değillerdir. Soğuğa ve ani ısı değişimlerine dayanıklı değildirler.

Ay Moli: Moli türü balıkların seleksiyonları olduğu için, özellikleri de genel olarak aynıdır. Ilımlı bir balıktır ve bundan dolayı diğer barışçıl balık türleriyle bir arada bakılabilir.

Lepistes: Canlı olarak doğuran, yavrulamaları ve yavruların büyütülmesi kolay olan balıklardır. Kolay üretilmeleri ve barışçıl olmaları nedeniyle, akvaryum severlerin her zaman tercih ettiği bir balık çeşidi olmuştur. Akvaryumlarda doğal seleksiyon ile çok farklı biçimlerde ve renklerde lepistes üretimi yapılabilir. Erkeklerin büyüklükleri dişilerin yarısı kadar olur ve daha gösterişlidirler. Lepistesler 3 aylık olduklarında cinsel olgunluğa ulaşmaktadırlar.

Kılıçkuyruk: Cinsiyet ayrımları alt yüzgeçler ve kuyrukları sayesinde yapılır; kuyruğunda kılıç şeklinde bir uzantısı olanlar erkektir. Yaşlanan ve parazitler tarafından rahatsız edilen dişilerde, erkeğe dönüşüm gibi bir durum gözlenmiştir. Genel olarak uyumludurlar, fakat kendi türünde baskın olan erkekler diğer erkekleri rahatsız edebilir. Bundan dolayı tek ya da asabiliğin farklı yönlere dağıtılması için 5 erkek olarak bakılmaları tavsiye edilir, ayrıca dişi-erkek oranı 3 erkek 1 dişi şeklinde olmalıdır.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2017, 12:42:16 Gönderen: _Edebiyat_ »