Forum içeriğimiz ziyaretçi kardeşlerimize açılmıştır. Forum sayfamızı daha aktif kullanmak için üye olmanız gerekir.

Gönderen Konu: Duanın kabulü ve günahların affı için vitir namazından sonra secde ve dua  (Okunma sayısı 799 defa)

:::Nida::

  • Ziyaretçi
Vitir namazından sonra yapılacak secde ve dua
Bu dua ve secdeye devam edenelerin günahları affedilir.Bu duaya devam eden çok sevab kazanır.Duası kabul olur.

Peygamber Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) kızı hazreti Fatıma’ya (Radiyallahü Anha) şöyle demiştir:”Herhangi bir mü’min erkek veya kadın vitir namazından sonra üç defa :

(Subbuhun guddusun rabbuna ve rabbul melaiketi verruh) der sonra secdeye varır ve secdede iken aynı tesbihi beş defa daha söyledikten sonra başını kaldırıp bir defa AYETEL KURSİ’yi okur ve beş defa daha aynı tesbihi okursa canımı kudret elinde bulunduran Allah’a (Celle Celaluhu) yemin ederim ki , o kimse henüz bulunduğu yerden kalkmadan Allah’u Teala (Celle Celaluhu) onu bağışlar . Kendisine 100 hac 100 umre sevabi ile şehidler sevabı verir.Ona 1000 melek gönderir de hepsi onun iyiliklerini yazar . Böylece o kimse 1000 köle azad etmiş gibi olur . Allah (Celle Celaluhu) onun duasını kabul buyurur. Kıyamet günü cehennem ehlinden 70 kişiye şefaatte bulunma müsadesi verilir. Bu halde iken ölecek olsa , şehid olarak ölmüş olur

:::Nida::

  • Ziyaretçi
Yatsı  namazının vitir namazını kıldıktan sonra secdeye gidilir ve 5 defa aşağıdaki dua okunur.

“Subbühün,kuddüsün rabbüna ve rabbül melaiketi verruh”

Sonra secdeden kalkılır “Ayetel Kürsi” okunur.Ardından tekrar secdeye gidilir 5 defa aynı dua okunur.“Sübbühün,kuddüsün rabbüna rabbül melaiketü verruh”.Sonra  secdeden kalkılır ve kaidede oturulur.Ettehiyatü ve Salat-ü selam okudutan sonra selamverilir.Her ne muradın varsa gönlünce dua edilir.